Czy poradnia małżeńska jest wskazanym rozwiązaniem?

Należy pamiętać, iż praktycznie każde problemy w małżeństwie mogą jak najbardziej być zażegnane. Często małżonkowie poddają się, lecz fakty są takie, że możemy jak najbardziej wyjść z każdego kryzysu. Jak? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest korzystanie z usług oferowanych przez psychologów. W zasadzie psycholog jest taką osobą, która świetnie wie co zrobić, aby dla nas pomóc. Choć jak najbardziej nie jest powiedziane, że psycholog jest cudotwórcą…

W Polsce jest wielu psychologów – to dobrze, lecz prawda jest taka, iż gdy na rynku jest czegoś bardzo dużo, ciężej o znalezienie tego eksperta, który jest w stanie dla nas pomóc. Jednakże nie można nadmiernie generalizować, ponieważ w przeważającej większości przypadków psychoterapia to wspaniała okazja na to by odmienić własne życie. Warto mieć o tym pojęcie, a pewnie będziemy ze wszech miar usatysfakcjonowanymi pacjentami psychologów!

W każdym przypadku niezbędna jest zgoda obu małżonków co do tego, iż ich małżeństwo faktycznie można uratować. Jeśli np. małżonka kategorycznie wyklucza opcję ponownego zejścia się, nie pomoże nawet najbardziej profesjonalna psychoterapia. Często jednak wina leży po stronie tylko jednego z małżonków – kiedy np. żona ma ciągle lęki depresyjne, to niekorzystnie rzutuje na cały związek. W takim przypadku, kapitalnym rozwiązaniem jest to by do akcji wkroczył porządny psychiatra, który jest w stanie pomóc.