Czym zajmują się doświadczone biura księgowe?

Rozliczenie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Skarbowym, przygotowywanie wypłat pracowniczych, przygotowywanie rachunkowych ksiąg, tworzenie sprawozdań, przygotowywanie ewidencji podatku VAT… To tylko poniektóre z zadań księgowych, z jakimi każda jedna osoba mająca firmę będzie się na co dzień stykała. Nieraz to właśnie powikłanie operacje księgowe zniechęcają ludzi do zakładania nawet małych, jednoosobowych przedsiębiorstw. Dzieje się tak, ponieważ dużo osób uważa, że nie da sobie rady z prowadzeniem spraw księgowych albo boi się ewentualnych błędów. Lecz nie trzeba się bać tego, dlatego że można zdecydować się na niezwykle proste rozwiązanie, którym jest polecenie prowadzenia rachunkowości wykwalifikowanemu biuru księgowemu.

 

Koszta księgowych usług zależnie od miasta i rodzaju prowadzonej księgowości mogą wahać się od paruset złotych (księgowość uproszczona) do aż paru tysięcy (w przypadku rachunkowości dla spółek akcyjnych czy dużych korporacji). Jednakże jeśli chodzi o jednoosobową działalność przy formie uproszczonej rozliczania koszty usługi biura księgowego to mniej więcej 100-200 zł miesięcznie.

 

Atrakcyjnym rozwiązaniem na przyoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy może być biuro rachunkowe, jakie działa przez Internet. Przykładem może być w tym miejscu Biuro Usług Księgowych z Częstochowy, które proponuje wszystkie usługi rachunkowe – od księgowości uproszczonej poprzez prowadzenie pełnej księgowości, ewidencję podatku VAT, jak również zadań kadrowo-płacowych. Pracownicy biura proponują też konsulting finansowy, co pozwala podjąć najkorzystniejszą dla siebie formę prowadzenia księgowości. Współpraca z takim biurem księgowym jest bardzo łatwa – wystarczy przesłać dokumenty w formie elektronicznej lub kurierem i wyczekiwać na raporty i rozliczenia, które przedkładane są w odpowiednich urzędach. Posiadacz przedsiębiorstwa musi tylko odprowadzić adekwatne kwoty opłat dla ZUS i podatków.

 

Autor: Wk Księgowa