Nie wszystko można samemu

Pstrykacie okazjonalnie fotografie? Z pewnością tak. Przynajmniej komórką. Zdolność wykonania fotki stała się tak powszechna, że powstają ich tony dziennie. Jednak czy potraficie zrobić DOBRE fotografie, jak hocusfocus? Otóż śmiem wątpić, tak to wygląda jeśli chodzi o większość z was. Wykonajcie taki prosty test – spróbujcie zrobić piękne fotografie z uroczystości ślubnej, lub fotografie produktów, które nadawałyby się do umieszczenia w serwisie internetowym albo na wydrukowanym folderze z produktami.

A bywają tacy, co robią to znakomicie. tak, to naprawdę robota dla artysty albo minimum porządne rzemiosło. Zrobienie fotografii nie jest to tylko prawidłowe ujęcie kadru i zwolnienie mechanizmu aparatu. Większość dobrego zdjęcia przygotowuje się jeszcze przed chwilą, gdy to nastąpi. Najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie.

Odpowiednie oświetlenie jest tak istotne, jak ubiór dla modelki, jak czysty i nawoskowany akryl bolidu. Bardzo istotne są także właściwe parametry aparatu z jakiego korzystamy. Nastawy? Pewnie wielu z was kompletnie nie trybi o co chodzi. No jak to, powiecie, przecież sprzęt bierze się do dłonią, przyciska magiczny naduszacz i to wszystko. O ile tak sądzicie, daleka jeszcze podróż przed wami. Wręcz nawet sensowniej byście postąpili, gdybyście generalnie, przy ważnych okazjach zdali się na profesjonalnego fotografa. Telewizora równieżteż samodzielnie nie wyprodukujecie, prawda?