Pstryk i gotowe?

Pstrykacie od czasu do czasu zdjęcia? Jestem przekonany, że tak. Nawet i komórką. Możliwość robienia fotografii stała się tak oczywista, że powstają ich tryliony dziennie. Jednak czy potraficie wykonać na prawdę dobre zdjęcia, dla przykładu Hocus Focus? No, osobiście śmiem wątpić, przynajmniej w przypadku większości z was. Zróbcie może prosty test – spróbujcie zrobić nastrojowe zdjęcia z wesela, albo shoty przedmiotów, jakie nadawałyby się do opublikowania na stronie www albo w katalogu z produktami.

A są tacy, co robią to świetnie. Jest to naprawdę sztuka, no, minimum porządne rzemiosło. Zrobienie fotki nie jest to tylko ładne złapanie chwili i naciśnięcie spustu aparatu. Największa część profesjonalnego zdjęcia powstaje zanim w ogóle do tego dojdzie. A najbardziej istotne jest odpowiednie oświetlenie.

Dobre światło jest równie ważne, jak makijaż dla kobiety, jak czysty i lśniący akryl auta. Bardzo istotne są także odpowiednie ustawienia sprzętu z jakiego korzystamy. Nastawy? Pewnie wielu z was całkowicie nie jarzy o co chodzi. Przecież kamerę podnosi się do dłonią, wciska magiczny naduszacz i już. O ile tak sądzicie, długa będzie podróż przed wami. Wręcz chyba lepiej byście postąpili, gdybyście w całości, przy wszelkich okazjach zdecydowali się na profesjonalnego fotografa. Obiektywu także samodzielnie nie wyprodukujecie, prawda?