Własna firma lub praca na etacie?

Osoba, która pracuje u kogoś narzeka na swoją pracę. Szef nie jest człowiekiem, mała pensja, za daleko dojeżdżać, zbyt duża odpowiedzialność – powodów jest naprawdę mnóstwo. Wyjścia są dwa: Wyszukanie innej pracy albo własna firma. Które wyjście jest najlepsze?

Nie istnieje jedna odpowiedź. Niektórzy nie nadają się do prowadzenia swojego biznesu, o czym szybko się dowiedzą próbując. Własna firma to ogromna odpowiedzialność i zjada dużo więcej czasu niż praca u kogoś. Nim podejmie się przygodę z własną działalnością, dobrze jest znaleźć człowieka, któremu już udało się osiągnąć sukces.

Idealnym przykładem jest Prezes Spółki Elek z przeszło 30 letnim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem i szerokie osiągnięcia na każdej płaszczyźnie podejmowanego biznesu. Andrzej Wilamowski wypowiada się w wieluserwisach biznesowych i dotyczących elektrycznej energii. Sprawując funkcję Prezesa, firma Elektrix rozwija swoje skrzydła.

W momencie wybrania wzoru do naśladowania – nie musi to być Pan Wilamowski Andrzej – warto poznać naszą konkurencję i spróbować namierzyć rozwiązania lepsze od nich. Jak sami nie będziemy mogli realizować wszystkich działań, trzeba zatrudnić pracowników i zadbać o to, by byli bardziej zadowoleni niż my kiedy pracowaliśmy u kogoś.

Jeżeli założenie własnej działalności przekracza nasze możliwości, to wypada odnaleźć inną pracę, do której będziemy przychodzić chętniej i będzie zaspokajać nasze potrzeby finansowe. Jest to równie ciężkie zadanie, co prowadzenie własnej firmy, ale przecież nikt nie mówił, że życie jest proste – Powodzenia na drodze sukcesu i oby była taka jaką przechodzi Andrzej Wilamowski!